Ligtv

Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en büyük yeteneklerden olan ve Real Madrid hegemonyasına son vererek lig şampiyonluğunu kazanırken, Atletico'nun 10 numaralı formasının üzerinde Arda'nın ismi yazıyordu.

Bir yıl sonra Arda'nın başarılarına dev bir kulüp, Barcelona da kayıtsız kalmayacaktı. Ödenen 34 milyon euro ile birlikte milli yıldızın yeni durağı, futbol tarhinin en gelenekli kulüplerinin başında gelen katalan temsilcisi oldu.

Bu miktar halen bir Türk futbolcu için ödenen en yüksek bonservis bedeli.

Luis Enrique ile Barça sistemine adapte olan ve gerek rotasyon gerek ise ilk 11'de forma bulan Arda, burada bir lig, iki İspanya Kral Kupası ve bir de İspanya Kupası kazandı.

Ancak Enrique döneminin sonu Arda için de sonu başlangıcı demekti.

Ernesto Valverde'nin takımında sahaya giremeyen Arda Turan, bu sezon tek bir dakika alamazken, son dönemde maç kadrosuna dahi alınmıyordu.

Yeni bir sayfa açarak kariyer yönünü Barcelona'dan, Medipol Başakşehir'e çeviren 30 yaşındaki futbolcu, yollarının kesiştiği simalar ile de yeniden buluşacak.

Galatasaray'dan takım arkadaşları Emre Belözoğlu ve Uğur Uçar'ın yanı sıra 2004/2005 sezonunda Galatasaray A2 takımını çalıştıran Abdullah Avcı, bir kez daha talebisi ile aynı sahayı paylaşacak.

Arda'nın mevcut kariyeri fazlasıyla yükselişin ardından, ciddi bir duraklama sürecine girmişti. Bakalım Başakşehir macerası kendisi adına bir başkaldırı olabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.