Ligtv

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş tarihi Porto zaferinin ardından değerlendirmelerde bulundu...

Şenol Güneş'in açıklamaları: 

"Grupta iyi başlangıç önemliydi ve bunu başardık. Ellerinden gelen gayreti gösterdi oyuncularım.  Baskılı oynayacaklarını biliyorduk. İyi bir takımla oynadık. Direnç gösterdik. Fizik gücümüzü iyi kullandık. Tecrübeli oyuncular devreye girdi. Kazanan takım olarak mutluyuz. Sadece bir maç kazandık. Önümüzde zor maçlar var. Adım adım gideceğiz. Oyuncuların iyi niyeti sahaya yansıdı. Bütün her şeyi sahada oyuncular yapıyor, bugün de çalıştılar. Ben onları alınlarından öpüyorum"

"Ben de saha kenarında yoruldum"
Gruptaki ilk maçı kazandıklarını anlatan Şenol Güneş, şunları kaydetti:

"Galibiyet önemli tabii ama hiçbir garantisi yok. Avantaj oldu. Monaco ve Leipzig de iyi takımlar. Porto da ortak olacaktır. Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorsunuz. Oyuncularıma futbolun keyfini almalarını, koşmalarını ve yardımlaşmalarını söyledim. İstanbul'a göre serin olmasına rağmen ben de saha kenarında yoruldum. Bu ligin ayrı heyecanı var. Duygu ve konsantrasyon üst seviyede oluyor."

Takımda tecrübeli oyuncuların olduğuna değinen Güneş, "Bir kısmı saha içinde bir kısmı saha dışında oluyor. Türkiye'de 'niye kenarda' kavgasını ediyoruz. Kenardakiler girdi, katkıları oldu. Oyunlarını oynadılar, bütün başarı onlara ait." değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısında neşeli olduğu görülen Güneş, Porto karşısında kendi kalesine gol atan Dusko Tosic'in iyi oynadığını vurgulayarak, "Tosic gol atmayı seviyor ama bazen kaleleri şaşırıyor." şeklinde esprili bir ifade kullandı.

Porto maçında siyah-beyazlı taraftarların olmamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Güneş, "Taraftarlar yoktu ama iyi niyetleri, ruhları ve duaları bizimleydi." şeklinde konuştu.

Güneş, Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefleriyle ilgili soruyu, "Bu sene hedefimiz gruptan çıkmak. İyi bir yönetimimiz, takımımız ve taraftarımız var. İnşallah başarılı oluruz." diye yanıtladı.